PASIEKA

POLANKAPasieka nasza powstała w Bereście w 1984 roku jako kontynuacja gospodarstwa pszczelarskiego prowadzonego wcześniej na terenie dawnego województwa legnickiego.

 

Pasieka liczy około 70 – 80 rodzin pszczelich. Liczba ta jest dość płynna w nasza pasiekazależności od przebiegu sezonu pszczelarskiego. W okresie dobrego rozwoju i wychowu matek pszczelich ilość rodzin pszczelich wzrasta aby w okresie jesiennym części z nich połączyć w większe jednostki gwarantujące dobre przezimowanie.

Zapraszamy więc wszystkich kto chciałby mieć stały pewny punkt zaopatrzenia w gwarantowanej jakości miody i inne produkty pszczele.

W przeciwieństwie do miodów nektarowych jakie przeważały na terenach zachodnich, tutaj głównie pozyskujemy miód spadziowy. Ponadto pozyskuje się w pasiece cały szereg produktów takich jak: pierzga, propolis, wosk oraz oraz takie gatunki miodów, jakie w niektóre lata na tych terenach udaje się pozyskać z mniszka lekarskiego lub maliny leśnej. W niektóre lata, kiedy nie można się spodziewać się spadzi pasieka zostaje wywożona na pożytki takie jak rzepak, akacja, lipa itd.
Zdarza się więc że takie miody również posiadamy w naszym przy pasiecznym sklepiku.